Wariant Radom 2017

Wariant Radom – zawody z liną

Już po raz drugi w Radomiu będzie można zmierzyć się z wysokością i trudnościami: 14 października (sobota) zapraszamy na II Mistrzostwa Radomia we Wspinaczce Sportowej Wariant Radom 2017.

Uważacie, że na zawodach z liną jest mało wspinania? Macie niedosyt po zeszłorocznej edycji? Teraz w rundzie eliminacyjnej będzie na Was czekało aż 8 dróg. Startujący będą mieli na ich pokonanie 9 prób (do dowolnego rozdysponowania), więc nie bójcie się, że odpadnięcie to koniec zabawy. A może sądzicie, że „zawody” są nie dla Was? Zaczynamy od IV+/V kończymy na VI.3/4, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie!

Finał, osobny dla Pań i Panów, ze strefą i widownią. A po finale zapraszamy na integrację i baldy 😛

Zapisy od 14 września – zasady zapisów tutaj.

Regulamin z harmonogramem opublikujemy tu (będzie link) – zaczynamy ok. 13:00 (ustalenie wstępne)

A pod tym linkiem będziemy sukcesywnie aktualizować listę zapisanych.

 

FAQ – czyli co to właściwie jest i jak to będzie wyglądało?
Wariant Radom 2017 to otwarte zawody wspinaczkowe we wspinaczce sportowej. Czyli uczestniczyć w nich może każdy, kto się poprawnie zapisał (zgłoszenie+opłata startowa; niepełnoletni muszą dodatkowo przedstawić pisemną zgodę rodziców/opiekunów), a sam start polega na wspinaniu się na sztuczną ścianę.
Zgłoszenia przyjmujemy do 10 października. Przez Internet i w Grocie. Zgłaszającym się później nie gwarantujemy ani koszulki, ani możliwości startu. Do tego ilość miejsc jest ograniczona, więc zastrzegamy sobie prawo do zamknięcia zapisów wcześniej.

Opłata startowa wynosi 45 zł. W ramach pakietu startowego dostaniesz: koszulkę z obrazkiem, owoc z węglami, wodę z dodatkami.

Formuła zawodów: wszyscy zapisani startują w eliminacjach (w przypadku większej liczby chętnych eliminacje przeprowadzone zostaną w grupach) w jednej z dwóch kategorii („One” i „Oni”), nie ma podziału wiekowego. Eliminacje to 8 dróg o trudnościach zaczynających się od IV+ (dzisiejsze „dość łatwo”). Wspinać można się w dowolnej kolejności. Na wszystkie drogi każdy zawodnik ma 9 prób do dowolnego rozdysponowania. Liczba zdobytych punktów zależy od zdobytej wysokości i ilości ukończonych dróg.
Najłatwiejsze drogi zawodnicy przechodzą z górną asekuracją („na wędkę”), trudniejsze – „z dołem”. Runda eliminacyjna pozwoli wyłonić czołówkę damską i męską, która zmierzy się w Wielkim Finale z jedną drogą bez jej wcześniejszej znajomości (strefa).

Wszyscy startujący zobowiązani są do posiadania ważnego ubezpieczenia NW.

Odpowiedzi na wszelkie pytania udziela Organizator (czyli ekipa CW Grota) mailem, telefonicznie lub osobiście.

Dodaj komentarz