FAQ – pytania i odpowiedzi

Czy wspinanie na ścianie jest dla wszystkich?
Tak, wspinanie jest dla wszystkich, nie ma ograniczeń wiekowych – wśród naszych gości są m.in. 3-latki, emeryci, niepełnosprawni i geografowie. I każdy zdobywa swój Everest.
Młodzież/dzieci poniżej 16 roku życia wspinają się  za zgodą rodziców. Oczywiście jeżeli są przeciwskazania medyczne skonsultuj się najpierw z lekarzem.

Czy wspinanie jest bezpieczne?
Wspinanie jest bezpieczne, jeśli przestrzega się wszystkich zasad bezpieczeństwa i stosuje się do zaleceń obsługi ścianki.

Co jeśli nigdy do tej pory nie wspinałem się?
Trzeba podjąć decyzję: gdzie chcę się wspinać? Czy tylko na bulderowni, czy również na dużej ścianie.
Do wspinania na bulderowni trzeba poznać tylko trzy zasady: nie skacz z samej góry, ląduj na obu nogach i z przykucnięciem oraz uważaj aby nikt nie spadł na Ciebie.
Jeżeli chcesz wspinać się na dużej ścianie potrzebujesz kogoś do asekurowania („trzymania liny na dole”). Możesz przyjść z drugą osobą i przejść szkolenie z podstaw asekuracji, obejmujące zakładanie uprzęży, wiązanie liny oraz naukę asekuracji. Możesz też wynająć instruktora, żeby Cię asekurował.

Co potrzebuję, żeby przyjść i móc się wspinać?
Chęci, ciuchy, które nie krępują ruchów (jak na WF) i buty na zmianę (wystarczą trampki, adidasy na twardej podeszwie lub halówki). Niezbędny do wspinania sprzęt (uprząż, przyrządy asekuracyjne, liny) jest dostępny na miejscu.

Jak długo mogę się wspinać w cenie biletu wstępu?
Na naszej ścianie do wyboru masz różne opcje biletów, ale żaden bilet nie ogranicza Cię czasowo, wspinasz się tak długo i tyle razy ile chcesz. Bilet wstępu pozwala na wspinanie się od otwarcia do zamknięcia CW Groty (w weekendy oznacza to 9 godzin wspinania!)

Czy znajdę jakieś zniżki w ofercie wejść?
Jeśli jesteś studentem/uczniem masz zapewniony wstęp ulgowy. Mamy też specjalne bilety dla całych rodzin i dodatkowe rabaty dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Czy muszę się umawiać żeby przyjść na ścianę?
Nie, nie ma takiego obowiązku. Jeżeli potrzebny jest instruktor (do szkolenia wstępnego lub asekuracji) dobrze jest wcześniej zadzwonić i zarezerwować termin. Ale nawet bez wcześniejszej rezerwacji można w miarę dostępności skorzystać z jego pomocy.

Nie mam partnera do wspinania, czy mogę się wspinać sam?
Tak. Na boulderowni, gdzie wspinamy się bez liny, nie trzeba partnera. Na ściance będziesz miał jednak okazję poznać mnóstwo ludzi i prędzej, czy później znajdziesz kogoś z kim będziesz się mógł wspinać.

Czy mogę u Was coś zjeść/czegoś się napić?
Mamy w sprzedaży wodę, soki, napoje izotoniczne i energetyczne, a do jedzenia batony.

Czy organizujecie urodziny wspinaczkowe?
Tak, w zakładce „Urodziny” znajdziesz szczegóły.

Czy można zorganizować wejście grupowe?
Tak, wejścia grupowe (np. całej klasy) staramy się robić poza godzinami otwarcia ściany (czyli np. 10:00-12:00). Wizyta taka trwa 2 godziny zegarowe i uczestnicy cały czas  są pod opieką (i animacją) instruktorów. Program wizyty dostosowujemy do potrzeb i możliwości uczestników.