Sekcje wspinaczkowe

Zapraszamy na zajęcia wspinaczkowe!

Już od września nowe grupy, dołączyć można w każdej chwili.

Grupy ruszają gdy zbierze się minimalna liczba chętnych (4 osoby). Jeżeli jesteście grupą 4+ i nie pasuje Wam żaden z powyższych terminów utworzymy nową grupę!


CO TRZEBA MIEĆ ŻEBY ZACZĄĆ?
Chęci przede wszystkim! Poza tym na początek wystarczy ubranie, które nie będzie krępowało ruchów i dopasowane buty (adidasy, tenisówki, trampki itp.). Buty wspinaczkowe nie są obowiązkowe, resztę sprzętu zapewniamy.


CENY
PIERWSZE ZAJĘCIA – 40 zł

Zajęcia jednorazowe  – 60 zł
Zajęcia indywidualne – 75 zł/1h

Cena obejmuje bilety wstępu, wypożyczenie sprzętu, opiekę instruktora.
10% zniżki za okazaniem Karty Dużej Rodziny


OPEN czy REG
W tym roku mamy dla Was nowinkę: podział na sekcje regularne i otwarte.
Sekcja otwarta (OPEN) to zajęcia dla tych, którzy nie wiedzą czy chcą się uczyć wspinania, ale lubią się wspinać nieregularnie. Zajęcia są krótsze i bazują na zabawach wspinaczkowych. Wykupione zajęcia nie przepadają i można je wykorzystać kiedykolwiek w danym roku szkolnym.
Sekcje regularne (REG) uczą wspinania poprzez systematyczne treningi. Uczestnicy mają w ramach sekcji dodatkowy wolny bilet wstępu na ścianę do wykorzystania raz w tygodniu oraz do dyspozycji sekcyjną magnezję. Płatność jest za miesiąc z góry (w zależności od liczby zajęć).


SEKCJA DLA NAJ-NAJMŁODSZYCH (PAJĄCZKI)
Zajęcia dla Bardzo Małych Dzieci. Widzimy, że dzieci mają naturalną potrzebę wspinania się na wszystko i u nas mogą to robić. Godzinne zajęcia prowadzi instruktorka-przedszkolanka.

SEKCJA DLA NAJMŁODSZYCH (SKRZATY)
Zabawa i rozwój poprzez wspinanie. Dzieci w wieku od 5 do 8 lat mogą stawiać pierwsze kroki w pionowym świecie pod okiem instruktora. Gry i ćwiczenia dostosowane są do możliwości uczestników. Ratujemy zwierzęta, zbieramy uśmiechy i staramy się dojść na szczyt ściany.
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 1,5 godziny

ZAJĘCIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Wspinaczka jako jeden z bardziej naturalnych sportów z łatwością przychodzi dzieciom, ich samoistną skłonność do wdrapywania się na przeszkody, drzewa warto pielęgnować i połączyć z nauką wspinania w odpowiednim etapie wiekowym.
Wspinanie wpływa korzystnie na cały układ ruchowy dziecka – poprawia zatem zwinność, siłę, wytrzymałość oraz koordynację ruchową. Ma korzystny wpływ na leczenie dziecięcych wad postawy, a przede wszystkim wspomaga rozwój psychiki dziecka. Daje mu poczucie wiary we własne siły, uczy wytrwałości w dążeniu do celu, cierpliwości, a także pomaga oswoić lęk wysokości.
Zajęcia w sekcji wspinaczkowej dziecięcej mają na celu naukę najprostszych działań wspinaczkowych oraz kształtowanie motywacji, odwagi i umiejętności asekuracji w formie zabawowo wspinaczkowej.
Zajęcia odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu i trwają 2 godziny zegarowe.

SEKCJA DLA DOROSŁYCH
Więcej treningu niż zabawy, ale nie rezygnujemy z tej ostatniej. Zajęcia w sekcji początkującym zapewniają rozwój technik wspinaczkowych, a bardziej zaawansowanym szlifowanie posiadanych umiejętności i poznawanie trików z wyższych poziomów wtajemniczenia. Na zajęciach uczymy wspinania od podstaw: poprawnej asekuracji (na różnych przyrządach), technik wspinaczkowych, technik linowych, podstaw treningu.
W zależności od wyboru zajęcia odbywają się raz albo dwa razy w tygodniu, po 2 godziny.


Program zajęć dostosowany jest do poziomu uczestników.
Sekcja sportowa jest sekcją Szkoły Wspinania Gibbon.

Więcej informacji pod numerem 797 746 229 lub osobiście na recepcji ścianki.