Wariant Radom 2016

GALERIA Z ZAWODÓW TUTAJ

 

Kiedy?
16 października 2016 roku (niedziela)

Gdzie?
W Centrum Wspinaczkowym Grota na ul. Słowackiego 100  w Radomiu

Co?
Pierwsze Mistrzostwa Radomia we wspinaczce sportowej (na trudność)

Rejestracja na tej stronie lub osobiście w Grocie.

plakat zawodów WR2016

 

Czyli co to właściwie jest i jak to będzie wyglądało?
Wariant Radom 2016 to otwarte zawody wspinaczkowe we wspinaczce sportowej. Czyli uczestniczyć w nich może każdy kto się poprawnie zapisał (zgłoszenie+opłata startowa; niepełnoletni muszą dodatkowo przedstawić pisemną zgodę rodziców/opiekunów), a sam start polega na wspinaniu się na sztuczną ścianę.
Zgłoszenia przyjmujemy do 5 października. Przez Internet i w Grocie. Zgłaszającym się później nie gwarantujemy ani koszulki, ani możliwości startu. Do tego ilość miejsc jest ograniczona, więc zastrzegamy sobie prawo do zamknięcia zapisów wcześniej.

Opłata startowa wynosi 45 zł. Pakiet startowy, poza dobrą zabawą, obejmuje: koszulkę okolicznościową, numer startowy, owoc z węglowodanami i napitek wspomagający.

Formuła zawodów: wszyscy zapisani startują w eliminacjach (w przypadku większej liczby chętnych eliminacje przeprowadzone zostaną w grupach) w jednej z dwóch kategorii („One” i „Oni”), nie ma podziału wiekowego. Eliminacje to 6 lub 7 dróg o trudnościach zaczynających się od IV+ (dzisiejsze „dość łatwo”). Zawodnicy pokonują drogi w stylu „flash” (widzieli jak się ktoś po nich wspinał, ale sami ich wcześniej nie próbowali). Wspinać można się w dowolnej kolejności. Dla każdej drogi startujący ma tylko po jednej próbie (do obciążenia liny). Liczba zdobytych punktów zależy od ilości złapanych i utrzymanych chwytów (dodatkowy „+” zdobywa się za wykonanie ruchu bez utrzymania docelowego chwytu). Czyli im wyżej się dojdzie, tym lepszy wynik.
Trzy najłatwiejsze drogi zawodnicy przechodzą z górną asekuracją („na wędkę”), pozostałe drogi pokonują „z dołem”. W przypadku uzyskania przez zawodników takiego samego wyniku punktowego o miejscu decydował będzie czas przejścia liczony na jednej z dróg „z dołem” (oznaczonej).
Runda eliminacyjna pozwoli wyłonić czołówkę damską i męską, która zmierzy się w Wielkim Finale z jedną drogą bez jej wcześniejszej znajomości (strefa).

Wszyscy startujący zobowiązani są do posiadania ważnego ubezpieczenia NW.

Odpowiedzi na wszelkie pytania udziela Organizator (czyli ekipa CW Grota) mailem, telefonicznie lub osobiście.

Dodaj komentarz