Wakacyjna Liga Bulderowa 2016

Już ruszyła! Wakacyjna Liga Bulderowa 2016

Pojawiły się nowe baldy. Łatwe, syte, zakręcone. Każdy znajdzie coś dla siebie. Możecie testować i się wstawiać, w ramach zawodów albo i nie. Jeżeli nie pamiętacie zasad to poniżej regulamin Ligi.

Zasady

Bulder na Grocie to krótka droga wspinaczkowa wykorzystująca chwyty i stopnie tylko jednego koloru. Dodatkowo można dowolnie używać drewnianych struktur i płaszczyzn ściany; górnych krawędzi można łapać tylko gdy są one końcem danego bulderu; struktury laminatowe (wielkie bulwy) są częścią bulderu o takim samym kolorze.

 

Pokonanie bulderu to samodzielne przejście drogi bez odpadnięcia od początku do końca. Próbować można do woli. Bulder rozpoczynamy  łapiąc chwyt z tasiemkami oznaczającymi jego trudność i stajemy stabilnie na ścianie przez 3s; kończymy podobnie – łapiąc topu (chwytu, krawędzi, wyznaczonego miejsca) obiema rękami i wytrzymując w stabilnej pozycji 3s. Jeżeli są dwa chwyty startowe/końcowe to mają po jednej tasiemce i trzeba na łapać się obu.

Łapanie to trzymanie, przytrzymywanie, dotykanie, ściskanie, wduszanie, opieranie się czy inna forma kontaktu bezpośredniego z chwytem, nie narzucamy siły i formy tego kontaktu.

Odpadnięcie to jakakolwiek forma kontaktu z materacem. Fizycznego.

 

Buldery są punktowane: za każdy bulder uczestnik Ligi otrzymuje 1 pkt. Co poniedziałek pojawiać się będą nowe buldery oznaczone gwiazdką. Są one przez następny tydzień warte 2 pkt. W następny poniedziałek tracą gwiazdkę i stają się zwykłymi, szarymi bulderami, a gwiazdami zostają kolejne (patrz: proza życia).

Pokonanie bulderu zaznaczamy samodzielnie na Karcie Startowej (dostępne na Recepcji Groty) wpisując pod numerem bulderu datę jego przejścia. Karty można trzymać na Recepcji albo dostarczyć na Recepcję do 1 września.

 

Przewidziane są nagrody rzeczowe dla tych, którzy zdobędą najwięcej punktów w swojej kategorii (mężczyźni/kobiety) oraz dla tych którzy zdobędą średnią ilość punktów (mediana) w kategorii.

 

Wakacyjna Liga Bulderowa trwa od 4 lipca aż do końca wakacji, czyli do 31 sierpnia.

 

Ostateczną instancją, decydentami i wyrocznią są instruktorzy Groty.

 

Uczestnicy Ligi zobowiązani są do przestrzegania Regulaminu Centrum Wspinaczkowego Grota.