Pierwszy raz na ścianie

Hej, to Twój pierwszy raz, tak? To przyda Ci się trochę informacji:

Wspinanie jest dla wszystkich. Zupełnie. Serio. Nie ważne czy ma się 3 lata, 33 lata, czy więcej. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Wpadają do nas młodzi i starzy, zdrowi i po operacji serca, wysocy i niscy, z jedynką i jedną cyfrą na wadze, i ci trzycyfrowi. Czyli możesz!

Ile to kosztuje?
Około 20zł. To nie tak dużo, bo nie mamy ograniczeń czasowych. Tak, naprawdę można przyjść o 12:00 w weekend, zabrać żarcie i picie, i siedzieć u nas do 21:00.
Płacą tylko Ci, co się wspinają.
Można wypożyczyć buty wspinaczkowe (ale nie trzeba) i resztę sprzętu.
Szczegółowy cennik tutaj: CENNIK.

Jak się ubrać?
Jak na WF – wygodny strój i buty na zmianę. Buty powinny być raczej ciasne – będziesz stawać na małych stopniach czubkiem buta, więc lepiej żeby tam były palce.

Po czym się wspinać?
Do wyboru są dwa rodzaje ścian: małe i duża. Zazwyczaj zaczyna się od małych, żeby się oswoić, ale niektórzy chcą zacząć od razu na dużej wysokości. I super, też tak można.
Małe ściany, bulderownie, mają do 4m wysokości i zeskakuje się z nich na materac. Nie ma tu uprzęży i lin. Niektórzy myślą, że to takie ścianki dla dzieci, ale dorośli też mogą się tu solidnie zmęczyć.
Duża ściana, big wall, ma ponad 16m i tu już trzeba się asekurować. Czyli liny, uprząż i osoba pilnująca wspinacza są obowiązkowe. Może to robić instruktor CW Grota, możesz też przejść przeszkolenie i być samodzielnym.

Jak wygląda takie szkolenie?
Po pierwsze trzeba tu więcej osób. Można przyjść z kimś kto nie będzie się wspinał, a tylko będzie trzymał linę. Wtedy szkolenie przechodzi ta osoba, a wspinacz się wspina – koszt to jeden bilet (wspinacz) i jedno szkolenie (asekurujący). Można też przyjść z kimś, z kim będziecie się razem wspinać i asekurować (czyli dwa bilety i dwa szkolenia). Wtedy jedna osoba się wspina, druga asekuruje, a potem zamiana.
Asekuracja to nie jest żadna wiedza tajemna, trzeba tylko wiedzieć jak robić to bezpiecznie. Całość szkolenia trwa ok. 45 min.

Jeżeli chcesz się jeszcze czegoś dowiedzieć zajrzyj do naszego działu PYTAŃ I ODPOWIEDZI lub zadzwoń 797 746 229. Zapraszamy!