f
^

Sekcje wspinaczkowe

 

Dlaczego w sekcji?
Zachęcamy do regularnych zajęć w grupie pod okiem instruktora.
Udział w sekcji udoskonali twoje umiejętności ruchowe i techniki niezbędne do stania się lepszym i bardziej efektywnym wspinaczem.
Dzięki treningowi odkryjesz znaczenie dokładnej pracy nóg, jak korzystać z różnych chwytów, jak poruszać się płynnie i poznasz wiele innych aspektów wspinaczkowych.
Co więcej zajęcia w grupie to mobilizacja, wzajemny doping i wesoło spędzony czas.
Regularne wspinanie to klucz do dobrej formy i tym samym sukcesów wspinaczkowych.

>SEKCJA DLA NAJMŁODSZYCH

Zabawa i rozwój poprzez wspinanie. Dzieci w wieku od 5 do 7 lat mogą stawiać pierwsze kroki w pionowym świecie pod okiem instruktora. Gry i ćwiczenia dostosowane są do możliwości uczestników. Ratujemy zwierzęta, zbieramy uśmiechy i staramy się dojść na szczyt ściany. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 1,5 godziny.
>ZAJĘCIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Wspinaczka jako jeden z bardziej naturalnych sportów z łatwością przychodzi dzieciom,  ich samoistną skłonność do wdrapywania się na przeszkody, drzewa warto pielęgnować i połączyć z nauką wspinania w odpowiednim etapie wiekowym.

Wspinanie wpływa korzystnie na cały układ ruchowy dziecka – poprawia zatem zwinność, siłę, wytrzymałość oraz koordynację ruchową. Ma korzystny wpływ na leczenie dziecięcych wad postawy, a przede wszystkim wspomaga rozwój psychiki dziecka. Daje mu poczucie wiary we własne siły, uczy wytrwałości w dążeniu do celu, cierpliwości, a także pomaga oswoić lęk wysokości.

Zajęcia w sekcji wspinaczkowej dziecięcej mają na celu naukę najprostszych działań wspinaczkowych oraz kształtowanie motywacji, odwagi i umiejętności samooasekuracji  w formie zabawowo wspinaczkowej.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu i trwają 2 godziny zegarowe.

>SEKCJA DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Nauka asekuracji i techniki wspinaczkowej od podstaw. Zajęcia w sekcji dla początkujących zapewniają rozwój technik wspinaczkowych, które pozwalają na bardziej efektywne wspinanie się. Oprócz nauki techniki na sekcji rozwijane są takie czynniki jak siła i wytrzymałość poprzez odpowiedni dobór ćwiczeń. Grupa ta skierowana jest zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. W zależności od wyboru zajęcia odbywają się 1 albo 2 razy w tygodniu po 2 godziny.
>SEKCJA DLA ZAAWANSOWANYCH
W trakcie ich trwania doskonalimy wszystkie nabyte umiejętności, szlifując je do perfekcji. Uczymy też nowych, bardziej zaawansowanych technik, które pozwolą na znaczne podniesienie swoich możliwości. Sekcja dla średniozaawansowanych odbywa się 2 razy w tygodniu po 2 godziny.

Więcej informacji pod nr 797 746 229 lub  osobiście na recepcji ścianki.